Majáles

Majáles je tradiční oslava jara a studentského života. Nejlepší poznatek je ten, kdy si slavnost vyzkoušíme na vlastní kůži. A to my rádi!

Proto jsme se pečlivě připravili a vyrazili v maskách na seřadiště. Zážitek z průvodu městem byl jedinečný.

Včele naší školy šli žáci s transparentem, který hlásal: Oceán vědomostí lehce překonáme. Kotva byla symbolem pevně ukotvených znalostí. Za transparentem v šestistupech pochodovali žáci vydatně povzbuzováni svým admirálem – panem ředitelem Paštou.

Protože radost vítězí nad disciplínou, na náměstí jsme dorazili už v jediném chumlu těšíce se na program. Za námi však velmi důstojně a vyrovnaně pochodovali studenti Gymnázia i Střední odborné školy sociální péče a služeb. Studenti si svůj svátek umějí vychutnat.

Program byl letos skutečně zajímavý a zábavný, soutěžní úkoly pro dvojice králů a královen byly veselé i nesnadné.

Škoda, že program skončil tak brzy, ale my jsme si dopoledne v maskách perfektně užili. A jaké maskovací kreace a nápady zdobili náš průvod? Byla to pestrá paleta diplomatů, čarodějnic, šmoulů i příznivců gotik stylu, dokonce došlo i na vozíčkáře a berle. Už se těšíme na další Majáles.

Jarmila Zavřelová

více fotografií zde