Haiti a školáci ze Severovýchodu

Podpora školy v Baie de Henne se datuje už od počátku roku 2007, kdy žáci ZŠ Severovýchod poslali černouškům vitamíny, obrázky a pak i výtěžek první finanční sbírky (11 111 Kč). V následujících letech se sbírka čtyřikrát opakovala (povodně, hurikán, zemětřesení…).

Ta poslední – v listopadu letošního roku – byla inspirována filmem Martina Strouhala Naděje pro Haiti, ve kterém je doporučována adopce jako nejlepší způsob řešení beznadějné situace černých ostrovanů. A tak získaných 10 500 Kč bude tentokrát použito na adopci školáka a čtyři tisíce zamíří do školy v Baie de Henne. Haitským kamarádům tak školáci ze Severovýchodu odeslali za posledních pět let celkem více než 50 tisíc korun!

V neděli 27. listopadu, kdy Zábřeh navštívil otec Baltazar, jenž spravuje školu v Baie de Henne, mu žáci ze Severovýchodu předali symbolický šek na 10 000 Kč. Kněz si všechny získal milým úsměvem, a tak sbírka na škole pokračovala dál. Tentokrát se během několika málo dní shromáždily desítky nafukovacích míčů a omalovánek, které pak otec Baltazar první prosincový den odvezl dětem na Haiti.

Žáci ZŠ Severovýchod se už těší na adoptovaného „sourozence“ a jeho první dopis!

Dana Davidová

koordinátorka sbírky