Sněžné radovánky na lyžích

Sněžné radovánky na lyžích Návrší 16.-21.1.2011

Nedělního rána 16.1. stál v pozoru zástup lyžařských nadšenců ze 7.ročníku v plné výzbroji u školní jídelny lačně vyhlížející sníh, jelikož počasí v Zábřežské pahorkatině se tvářilo až moc jarně. Naše lyžařská výprava v čele vedoucího kurzu pana Kóla doufala, že na horách v nadmořské výšce 900m.n.m. bude hezky upravený svah na řezání carvingových obloučků.

Chata Návrší, kde jsme byli ubytováni v počtu 26 žáků, 2 učitelů a pana doktora, je horská dřevěná chata, na které se nám moc líbilo a to nejen proto, že nám výtečně vařili. Nebylo ale jednoduché se dostat na chatu, museli jsme překonat převýšení, které některým ze startu dělalo velký problém, ale na konci kurzu už překonání prudké sjezdovky pěšmo nikomu nejevilo problém.

Pro zvýšení kondice, správného pocitu lyží a morálky jsme dva necelé dny šlapali svah, abychom si pak vážili toho, že můžeme sjet sjezdovku s lehkým srdcem a poté si odpočinout na lanovce a kochat se nádhernou scenérií. Jelikož se přímo proti naší chatě a sjezdovce přímo pod ní vinul zasněžený horizont Jeseníků s impozantním Pradědem.

Bohužel počasí nebylo až tak zimní, jak jsme si snažně přáli, ale zase nás to přiblížilo poznat jinou sjezdovku o pár kilometrů dál s pohodlnějším výstupem v podobě 4-sedačkové lanovky. Dva dny jsme zažívali nádherné lyžařské zážitky na svahu Paprsek, dopravu jsme měli zajištěnou zadarmo skibusem. Díky perfektním podmínkám se zde naučili děti lyžovat a také se ostatní lyžaři zdokonalily ve svém lyžařském stylu. Všichni lyžníci byli vážně moc šikovní a předvedli nejen snahu a chuť lyžovat, ale bylo zcela viditelné, že se jejich vzájemné přátelské vztahy prohloubily a naučily se společně spolupracovat a pomáhat si díky hrám na svahu i na chatě.

Naše společná zimní akce vyvrcholila závěrečnou diskotékou ve čtvrtek bodováním za úklid pokojů a ranní hry-,,ranní ptáče dál doskáče“. V pátek jsme se s melancholickým úsměvem na tváři rozloučili dopoledním sjezdováním a po vynikajícím obědě jsme odjeli do tepla domovů. Věřím, že se lyžařský výcvik vydařil a většina byla spokojená a rádi budou jezdit na hory nejen na sjezdovky.

Zuzana Gebrová

foto zde