Halloween

Dne 27. října jsme si na naší škole vyzkoušeli, jak se slaví Halloween. Tento den se všechny třídy 1. stupně sešly ve slavnostně vyzdobené tělocvičně. Skoro všechny děti přišly v halloweenských kostýmech. Všude bylo plno čarodějnic, strašidel, duchů, upírů a malých příšer. O program se postarala třída 5., která počítala čarodějnice, předvedla halloweenské říkanky, básničky, rýmovačky, písničky s ukazováním a dokonce chlapci halloweensky zarepovali. Paní učitelky mohly předvést svou zručnost při aktivitě v loupání jablek – apple boring. Vyhrála ta, které se podařilo oloupat co nejdelší slupku. Nejšikovnější byla p. uč. Stryková. Potom děvčata ze 4. třídy zatancovala ve svých čarodějnických kostýmech.

Na závěr byly vyhlášeny výsledky výtvarné soutěže na téma Halloween. Děti z 1. tříd namalovaly krásné dýně, drzáčci kreslili jemné pavučiny s pavouky, třeťáci vyrobili roztomilá strašidýlka, čtvrťáci nakreslili roztomilé čarodějnice a žáci z páté třídy vyrobili úžasné čarodějnice z papírového kornoutu. Všechny výkresy a výrobky byly obdivovány na naší Halloweenské výstavě.

Velký dík všem p. učitelkám v nápaditých kostýmech, všem dětem, které byly naprosto úžasné a všem rodičům za podporu.

Hana Bajáková