Přespolní běh

22. 9. 2010 OKRSKOVÉ KOLO V PŘESPOLNÍM BĚHU V ZÁBŘEHU

Ve středu 22. září proběhlo okrskové kolo v přespolním běhu družstev na polní cestě za Zábřežskou speciální školou.

Závodilo se v kategoriích ml. dívky/hoši (6. a 7. třída) a kategoriích st. dívky/hoši (8. a 9. třída). Obsadili jsme naše žáky do všech kategorií.  Počasí bylo vydařené a na startovní čáře se objevila spousta odhodlaných závodníků. Všichni byli připraveni podat co nejlepší výkon a zajistit tak svému družstvu postup do okresního finále. Délka trati představovala u mladších a starších dívek 1,5km a  u hochů 2km.

Závodu se mohlo zúčastnit pouze jedno družstvo z každé školy v dané kategorii. Družstvo se

skládalo max. z šesti závodníků, přičemž čtyři nejlepší časy se sčítají. Do okresního finále pak postupovala družstva z 1. a 2. místa.

Složení družstev

Ml. dívky: Drtilová Eliška, Drtilová Eva, Kobzová Kristýna, Kobzová Adéla, Janů Adéla, Klubíčková Lucie, (Krobotová Pavla).

Ml. hoši:  Dvořák Petr, Vyhnal Viktor, Chromý Eduard, Ratiborský Petr, Jakeš Jaroslav.

St. dívky: Roubalová Nikola, Plaskurová Lucie, Bartošová Magda, Reichlová Kateřina, Uhrinová Eva, Uherková Tereza.

St. hoši: Švoma Radek, Mokráš Dominik, Horák Zdeněk, Balcárek Martin, Kolčava Robert, Klubíčko Tomáš.

30. 9. 2010 OKRESNÍ KOLO V PŘESPOLNÍM BĚHU V RUDĚ N/MORAVOU

Do bojů v okresním finále, uskutečněném v Rudě nad Moravou, se podařilo postoupit pouze mladším dívkám. Naše reprezentantky vybojovaly ve velice těžké konkurenci a za sychravého počasí nádherné druhé místo. Bohužel postupovalo pouze družstvo na prvním místě. Opět se sčítalo celkové pořadí prvních nejrychlejších čtyř běžkyň z družstva, i když družstvo mohlo mít max. 6členů.

Složení stříbrného týmu děvčat:

Drtilová Eliška a Eva, Kobzová Kristýna a Adéla, Klubíčková Lucie a Janů Adéla.

Děkujeme žákyním za úspěšnou reprezentaci školy v přespolním běhu v okresním kole.

Zuzana Gebrová