Atletický čtyřboj

5. 10. 2010 ATLETICKÝ ČTYŘBOJ ŽÁKŮ II. STUPNĚ V ŠUMPERKU - okresní finále

5. 10. 2010 se konal atletický čtyřboj základních škol a víceletých gymnázií na atletickém stadionu v Šumperku. V této soutěži nejsou okrsková kola a závodí se ihned na kole okresním. Těchto závodů se pravidelně účastní cca 14 škol z okresu Šumperk. Naše škola obsadila žáky do všech 4 kategorií:

1. III. D – (dívky 6. – 7. třída)
  2. III. CH – (chlapci 6. – 7. třída)
  3. IV. D – (dívky 8. – 9. třída)
  4. IV. CH – (chlapci 8. – 9. třída)

Přehled disciplín v jednotlivých kategoriích:

Disciplíny v jednotlivých kategoriích

• Kategorie III. D -  sprint na 60 m, vytrvalostní běh na 600 m, hod míčkem, skok daleký a skok vysoký
  • Kategorie III. CH - sprint na 60 m, vytrvalostní běh na 800 m, hod míčkem, skok daleký a skok vysoký
  • Kategorie IV. D - sprint na 60 m, vytrvalostní běh na 800 m, hod míčkem, vrh koulí, skok daleký a skok vysoký
  • Kategorie IV. CH - sprint na 60 m, vytrvalostní běh na 1000 m, hod míčkem, vrh koulí, skok daleký a skok vysoký

Počasí pro závodníky bylo nepříjemné a po většinu závodu hustě mrholilo. I přes nepřízeň počasí, se žáci pokusili vydat maximum ze svých sil a reprezentovat barvy naší školy. V důsledku vysoké konkurence se naši žáci neumístili na vítězných příčkách, ale přesto se drželi hesla:,,Není důležité vyhrát ale zúčastnit se!“

Pochvalu za reprezentaci školy si zaslouží tito žáci: Janů Adéla, Adámková Dominika, Drtilová Eliška, Drtilová Eva, Kárníková Andrea Bartošová Magdaléna, Minářová Petra, Minářová Pavla, Uherková Tereza, Reichlová Kateřina, Vyhnal Viktor, Švoma Radek, Chromý Eduard, Jakeš Jaroslav, Dvořák Petr Ratiborský Petr, Balcárek Martin, Horák Zdeněk, Helekal Martin, Komárek Jan, Klubíčko Tomáš.

Nejlepšího umístění dosáhla Janů Adéla, která obsadila 10. místo z počtu 60 mladších žákyň. Mladší žákyně obsadily 8. místo ze 14 škol, starší žákyně se propadly na poslední příčku. Mladší žáci vybojovali 10. místo z 14škol a starší žáci se díky zranění dostali na 13. příčku z 15 škol.

Zuzana Gebrová