Náš oblíbený Eurorebus

Eurorebus je celostátní vědomostní soutěž o účast v Expedici Eurorebus po evropských státech a my jsme se poprvé zapojili ve školním roce 1998-99. Již v následujícím roce jsme byli velmi úspěšní a v soutěži školních tříd nás dva delegovaní zástupci třídy 9.C (Jakub Drásal a Zuzana Gebrová) reprezentovali v celostátním kole v Praze.

Rok 2000/01 byl pro nás nejúspěšnější, v doprovodné vědomostní hře Baťoh (organizované Terra klubem a Českou televizí) se Pavla Hajtmarová a Marek Böser probojovali do celostátního finále a my jsme finalistům drželi palce u televizních obrazovek. V jiné doprovodné hře byla úspěšná Iveta Feitová z 9.C a odměnou jí byla účast v Expedici Eurorebus 2001 do Portugalska a Španělska. Průběh Expedice byl odvysílán Českou televizí a my jsme doma mohli prožívat s Ivetou nádherné cestovní zážitky.

V následujících ročnících jsme se téměř každý rok probojovali do celostátního finále Eurorebusu do Prahy. Nejlepšího umístění dosáhli delegovaní zástupci třídy 7.A (Jan Pospíšil, Pavel Juránek, Tomáš Balcárek) v roce 2007/08 – obsadili 22. místo v kategorii ZŠ České republiky. Již se stalo tradicí, že většina tříd druhého stupně se soutěže zúčastní.

V loňském roce 2009/10 jsme navázali na úspěchy dřívějších let a opět naši žáci prošli nejlépe krajským kolem doprovodné hry Dnešní svět v pohybu s Českou spořitelnou a ve složení Radim Čmakal, Ondřej Bartoň a David Štaigl z 6.B reprezentovali školu ve finále v Praze. Odměnou úspěšným finalistům byla prohlídka Národního divadla i s vyjímečným vstupem na střechu divadla a nádherným výhledem na Hrad a Vltavu.

Blahopřejeme a přejeme úspěch v dalším kole soutěže Eurebus.

Jarmila Drtilová