Školní výlet

VÝLET DO HOŠTEJNA

Na školní výlet do Hoštěna jsme se vydali 21. června. Šly s námi paní učitelky Kadláčková a Drtilová. Ráno jsme kvůli dešti museli vyjít o chvíli později než bylo naplánováno. Nejdřív jsme šli ke kostelu u kasáren, kde jsme si přečetli zajímavosti o kostele. Potom jsme pokračovali kolem lomu podél Sázavy, kde jsme si četli naučnou stezku. Tam jsme si udělali přestávku na svačinu. Pak jsme přešli most a po silnici šli kolem Šubrtové kapličky do Nemile. V Nemili jsme stihli autobus, který nás zavezl do Hněvkova. Z Hákova jsme jsme pokračovali do Hoštěna, odkud jsme jeli vlakem do Zábřeha.

Výlet se mi líbil, i když počasí sen ám příliš nevydařilo a museli jsme použít i pláštěnky a deštníky. Místa, kudy jsme šli, znám, protože bydlíme v Nemili a chodíme tam často na procházky s rodiči a bratrem.

Adéla Zemenová, 4.A

více foto zde